Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

Çocuklar anneleriyle çikolata atölyesinde eğlendi

31 Ocak 2017

Beyoğlu’nda “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller” Projesi kapsamında düzenlenen “Anne Olmak” programının güz dönemi eğitimleri tamamlandı. İki ay süren eğitimlerin sonunda düzenlenen Çikolata Atölyesi’nde anneler çocuklarıyla birlikte çikolata yaparak doyasıya eğlendi.

 

Beyoğlu Belediyesi ile Kültür Kenti Vakfı ortaklığında, Bernard Van Leer Vakfı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller” Projesinin 2016-2017 güz dönemi eğitimleri tamamlandı. Proje kapsamında Beyoğlu’nda aileleri çocuğun iyilik halini gözeterek bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen “Anne Olmak” programı ile 0-3 ve 4-6 yaş çocuk sahibi annelere iki aylık bir eğitim verildi. Eğitimler, anne ve çocukların katılımıyla Aynalıkavak Semt Konağında düzenlenen Çikolata Atölyesi ile son buldu. Anneler Çikolata Atölyesi’nde çocuklarıyla birlikte birbirinden güzel çikolatalar hazırladı.

ANNELERE ÇOCUK GELİŞİMİ KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

Anne olmak, çocuğu gelişimsel özellikleri, medyanın çocuklar üzerindeki etkisi, şiddetin olumsuz etkileri, aile sınırları ve teknolojinin sağlıklı kullanımı gibi konuların yer aldığı ‘Anne Olmak’ Programı 8 haftada tamamlandı. Programa katılım gösteren anneler çocuk gelişimi konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenirken çocuklarıyla iletişim becerilerini geliştirdi.

ÇİKOLATA ATÖLYESİ’NDE BABALAR DA UNUTULMADI

Eğitimlerin sonunda düzenlenen Çikolata Atölyesi’ne 20’den fazla anne çocuklarıyla birlikte katılım göstererek beraber çikolata topları yaptılar. Babalarında unutulmadığı atölyede, çocuklar anneleriyle birlikte babaları için lokum çubukları hazırlandı. Günün sonunda çocuklar kendi elleriyle hazırladıkları çikolata toplarının tadını anneleriyle paylaşarak çıkardı.

ÇOCUĞUMLA İLETİŞİM KURMA ANLAMINDA ÇOK FAYDASI OLDU

 “Anne Olmak” programına katılan kursiyerlerden Müjde Biçer, ‘Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller’ projesini iki yıldır takip ettiğini belirterek, “Çocuklarımız ve kendimiz için elimizden geldiği kadarıyla tüm programlara katılmaya çalışıyoruz. Bu programı da duyunca katıldık ve çok da memnun kaldık. İyi ki de gelmişiz. Benim için her anlamda çok şey değişti. Çocuğumla iletişim kurma anlamında bana çok faydası oldu.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...

 
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi