Yardım

Bireysel e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

    Yardım

Kurumsal e-Belediye

Sisteme Bireysel giriş yaparak ikametgah bilgililerinize lorem bilgilerinize ulaşıp güncelleyebilir, vergi borcu ve ipsum lorem hakkında bilgi edinip borçlarınızı Online olarak ödeyebilirsiniz.

 

Yasemin ÖzenBireysel Kullanıcı

 Ayarlar Çıkış

Kişisel Bilgiler

 
51264581220 0532 154 1215 Tomtom Mah. Eski Çiçekçi Sk.
No:3 Beyoğlu
12.95TL  
 

Beyoğlu Belediyesi Hizmetler

 
 
Beyoğlu Belediyesi İletişim Merkezi444 0 160EN
-
-
-
 
 

Öğrenciler şiir ve kompozisyonlarıyla Mehmet Akif’i anlattı

10 Mart 2017

Beyoğlu’nda İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u tanımak ve milli birlik ve beraberlik ruhunu yeniden hatırlatmak amacıyla "İstiklalden İstikbale Milli Birlik Şuuru Şiir ve Kompozisyon Yarışması" düzenlendi. Yarışmanın Ödül Töreni’nde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “15 Temmuz darbe girişimi gecesi halkımızın verdiği mücadeleyle istiklal ruhunun ne olduğunu daha iyi anladık ve hissettik. İstiklal şuurunu canlı tutmak bizim vazifesidir.”dedi.

 

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma haftası dolayısıyla Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "İstiklalden İstikbale Milli Birlik Şuuru Şiir ve Kompozisyon Yarışması” düzenlendi. İlçe genelinde eğitim gören Ortaokul öğrencileri şiirleriyle, lise öğrencileri ise kompozisyon eserleriyle katıldığı yarışmada dereceye giren öğrenciler, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı. Törene; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın yanı sıra çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

MEHMET AKİF’İN HAYATINI ANLATAN TİYATRO OYUNU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Öğrencilerin törende sahnelediği Mehmet Akif’in hayatını anlatan tiyatro oyunu ve seslendirdiği şiirler katılımcıların büyük beğenisini topladı. Ödül töreninde her iki kategorinin birincilerine Laptop, ikincilerine Tablet, üçüncülerine ise Bisiklet hediye edildi. Mansiyon ödülü olarak da kitap seti hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılıp derece alan tüm öğrencilere “Katılım Belgesi” ve Beyoğlu İlçe genelimde derece alan ilk üç öğrencinin öğretmenlerine “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

İSTİKLAL ŞUURUNU CANLI TUTMAK BİZİM VAZİFEMİZDİR

Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, gençlerin istikbalini düşündüklerini belirterek, “Yaptığımız bütün eylemlerin sonucunda aklımızdan geçen yavrularımızın iyi bir iş sahibi olmaları ve iyi bir geleceklerinin olması. Olaya buradan bakıyoruz. Bütün bunların olabilmesi için vatanımızın, milletimizin ve bayrağımızın hür bir şekilde varlığını devam ettirmesi lazım. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi halkımızın verdiği mücadeleyle istiklal ruhunun ne olduğunu daha iyi           anladık ve hissettik. Kurtuluş savaşı döneminde İstiklal Şairimizin yazdığı İstiklal Marşımızdan istiklale hepsi bir bütün içerisinde. İstiklal şuurunu canlı tutmak bizim vazifesidir. Organizasyonda emeği geçen herkese ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

BUGÜNÜN AKİF’LERİNİ GÖRMEK İÇİN BURADAYIZ

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı da, her dönemin kahramanları olduğunu ifade ederek, “Her dönemin Yahya Çavuşları, Nene Hatunları ve Mehmet Akif’leri vardır. Onlar kendi dönemlerinin kahramanlarıydı ve üzerlerine düşeni yaptılar. Bugünün kahramanları da var. O kahramanları da 15 Temmuz da gördük. Bugünün Akif’lerini görmek için buradayız.”şeklinde konuştu.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...

 
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi, Eurocities Avrupalı Kentler Birliği üyesidir.
 
© 2015 Beyoğlu Belediyesi